Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε μια άκρως πετυχημένη σεζόν για τη πετοσφαιρική μας ομάδα. Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε εκ νέου την Αναγέννηση μέσα στη Δερύνεια με 2-3 σετ, έκανε το 4-2 στη σειρά και τερμάτισε στην 3η θέση μετά από 19 χρόνια.

Η ομάδα μας συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις σ’ αυτήν τη σειρά των πλέι οφ και απέδειξε περίτρανα πως φέτος ήταν στους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό μέρος ο ΑΠΟΕΛ μπήκε πολύ νευρικά και η Αναγέννηση βρισκόταν συνεχώς μπροστά με αποτέλεσμα να το κατακτήσει σχετικά εύκολα με 25-20.

Εκ διαμέτρου αντίθετο ήταν το 2ο σετ, με τον ΑΠΟΕΛ σαφώς ανώτερο και συνεχώς μπροστά στο σκορ το κατέκτησε πολύ εύκολα με 25-17.

Το 3ο σετ ήταν εντελώς ισορροπημένο και αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να εναλλάσσουν το προβάδισμα. Στα σημεία επικράτησε η Αναγέννηση και το κατέκτησε με 25-23.

Στο 4ο σετ ο ΑΠΟΕΛ με το ρυθμό και το τρόπο που πήρε το 2ο κατάφερε να το κερδίσει πανεύκολα με 25-14.

Το ται μπρέικ ήταν απόλυτα ισορροπημένο, ωστόσο η ομάδα μας πιο ψύχραιμη το κατέκτησε με 15-12 και τον αγώνα με 2-3.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-20, 17-25, 25-23, 14-25, 12-15

Λ. ΛΟΪΖΟΥ: Κασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Νίκιτιν, Αβερκίου – Λίμπερο: Παντελή. Αλλαγές: Κυθραιώτης