Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από την Αναγέννηση Δερύνειας στο Λευκόθεο με 1-3 σετ στον 1ο αγώνα για τις θέσεις 3-4 του πρωταθλήματος Πετόσφαιρας. Η ομάδα μας χάνει με 1-2 στις νίκες και χρειάζεται μπρέικ για να ελπίζει σε κατάληψη της 3ης θέσης.

Η ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και κατέκτησε το 1ο σετ πολύ εύκολα με 25-15.

Ωστόσο η συνέχεια ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη. Οι πετοσφαιριστές του κ. Λοΐζου Λοΐζου έχασαν το 2ο και το 3ο σετ με πανομοιότυπο τρόπο και σκορ με 22-25.

Στο 4ο σετ το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στους 30 πόντους. Οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο από ένα σημείο και μετά, υπήρξαν ανατροπές, αλλά ο αντίπαλος πιο ψύχραιμος στο τέλος πήρε το σετ με 28-30 και μαζί τη νίκη με 1-3.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-15, 22-25, 22-25, 28-30