Το καλύτερο αποτέλεσμα πήρε το ΑΠΟΕΛ αν σκεφτούμε πως βρισκόταν υπό την πίεση του 3-1.

Η ομάδα μας τα είχε όλα εναντίον της, δοκάρι, διαιτησία και εύκολα αμυντικά λάθη με αποτέλεσμα να βρεθεί σε πολύ άσχημη θέση αλλά το γκολ του Γιάννη Γιαννιώτα άφησε ορθάνοικτη την υπόθεση πρόκριση.

Σε 6 βράδια στο ΓΣΠ θα παλέψει για την πρόκριση αφού μπροστά στο δικό του κοινό παίρνει μεγάλη δυναμική.

Κακή μέρα ο Γιαμπερέ που έκανε ολέθριο σφάλμα στο γκολ του Αντούριθ ενώ και Σουηδός Έρικσον “έπνιξε” καθαρό πέναλτι στον Πιέρο Σωτηρίου στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Κρίσιμο σημείο η τεράστεια ευκαιρία του Ιγκόρ Ντε Καμάργκο στο 62ο λεπτό όπου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Σε ένα σημείο που το ΑΠΟΕΛ αν έφερνε στα ίσα το παιχνίδι θα είχαμε διαφορετικά δεδομένα ενώ καπάκι ήρθε η κεφαλιά του Γουίλιαμς να κάνει το 3-1.

Εκεί που όλα έδειχναν πως οι βάσκοι θα πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα ο Γιάννης Γιαννιώτας πάγωσε εκ νέου το Σαν Μαμές και θύμισε στους Βάσκους τι τους περιμένει.